Krok ke zdraví

Nedávný výzkum americké profesorky epidemiologie a biostatistiky z University of Pennsylvania Kathryn Schmitzové a další relevantní studie nejenom z českého prostředí se shodují na tom, že pravidelná pohybová aktivita (půl hodiny alespoň pětkrát za týden) funguje jako jeden ze způsobů prevence rakoviny. Podle Schmitzové prý zvlášť dobře působí právě v případě rakoviny prsu. Cvičit, i když opatrně a v některých případech raději pod dohledem, mohou i pacienti, kteří již nějakou formou nádorového onemocnění trpí. 

Podstatnou informací však je, že jako základní prevence poslouží i obyčejná chůze, tedy ten nejpřirozenější způsob pohybu, jakého je člověk schopen. A protože hlavním účelem charitativního projektu je samozřejmě snaha upozornit na důležitost prevence nádorových onemocnění, zapojili jsme do akce sportovce

Prevence vychází v první řadě ze zdravého životního stylu a chůze je pohyb, který je člověku nejpřirozenější.  Běžecké trenažery, které laskavě zapůjčila společnost Decathlon, by měly být k dispozici po oba dva dny akce jak ve Východočeském divadle, tak v Domě techniky v Pardubicích. 

Celkový výtěžek bude věnován neziskové organizaci Bellis Young and Cancer, která z něj bude realizovat videa pro prevenci rakoviny prsu.