Vědět víc... Karcinom prsu

Informační kampaň
Dům techniky, nám. Republiky 2686, Pardubice
5. dubna 2018
14.30 - 18.00

Podstatné informace bez složitého hledání

Víte, jak se provádí samovyšetření prsu, že existují specializované pacientské organizace a co jsou to KOCy? Na tzv. prsních fantomech se můžete naučit první, o druhém se dozvíte na stánku a třetí určitě nezapomenou zmínit lékaři v rámci přednášek, které mají připravené pro veřejnost. 

Kde? V rámci informační kampaně projektu Vědět víc... karcinom prsu, který pořádáme ve spolupráci s Chirurgickou klinikou Pardubické nemocnice, Nemocnice Pardubického kraje.

Kampaň stojí na třech základních pilířích
CHCE
předávat informace z oblasti PREVENCE
předávat informace o způsobech a možnostech LÉČBY
předávat praktické zkušenosti prostřednictvím PŘÍBĚHŮ těch,
kteří si karcinom prsu prodělali, ať už jako PACIENTI nebo jejich RODINA 

Na internetu i v čekárnách dnes sice narazíme na množství informací, ale může se nám stát, že se v nich nedokážeme zorientovat, neuvidíme rozdíly mezi jednotlivými neziskovými organizacemi nebo budeme prostě jen vystrašení z toho, co nás čeká, a pod tlakem se zhroutíme. V takovém případě je určitě dobře, když nám pomůže někdo z našich blízkých. Vyhledá základní informace, doporučí vhodná sdružení, diskusní fóra, pacientské organizace... Musí ale vědět, kde jaké informace nalezne. A od toho by tu měla být naše informační kampaň.  

Domě techniky v Pardubicích budou na Vaše otázky odpovídat odborníci z oblasti medicíny, práva, psychologie, následné péče nebo sociální oblasti, a to buď  v rámci programu přednášek pro veřejnost, nebo přímo u stánku, kde se můžete ptát na všechno, co Vás k tématu karcinomu prsu napadne.

Průběhu odpoledne se kromě informací můžete těšit také na koncert Chanson Trio CouCou, jejichž zpěvačka Radka má s rakovinou vlastní zkušenost, nebo na výstavu fotografií Heleny Szmigielové, která pro letošní rok nafotila kalendář pro projekt Bellis, mladé ženy s rakovinou


Záštitu akci udělili
Adam Vojtěch, ministr, Ministerstvo zdravotnictví ČR
Martin Netolický, hejtman, Pardubický kraj
Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví, Pardubický kraj
Martin Charvát, primátor, statutární město Pardubice  
Tomáš Gottvald, generální ředitel, Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Josef Fusek, děkan, Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice 


Vstup na akci je zdarma

© 2018 Mgr. Kateřina Semrádová, MUDr. Jana Mergancová, Vědět víc...
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky